Pellet Oleśnica

 

Pellet drzewny to takie cudo co człowieka ogrzeje, a i kota w potrzebie poratuje. Jednym zdaniem, jest dla wszystkich. Nawet dla tych będących eko, bo fakt iż powstaje ze sprasowanych pod dużym ciśnieniem odpadów drzewnych, czyni zeń odnawialne źródło energii. Nie ogarniasz tej kuwety? Zaraz opowiemy więcej o faktach związanych z tym wspaniałym produktem.

Granulat powstały z odpadów takich jak: trociny, wióry, zrębki, niczym nie ustępuje drewnu, a jeszcze na dodatek ma niską wilgotność. Wiesz jak jest — z drewnem różnie to bywa, za to pellet zawsze daje dobry ogień. Pellet drzewny ma jeszcze taką zaletę, że pozostawia po sobie bardzo małą ilość popiołu, więc pieca nie zatyka i Tobie rąk nie pobrudzi, a i czasu na sprzątanie nie będziesz tracił. 

Ale pellet pelletowi nierówny! Dlatego wybieraj ten rekomendowany przez producentów kotłów, żeby mieć pewność najlepszej jakości. Producenci jednogłośnie stwierdzają, że pellet Premium Selection jest najlepszym materiałem opałowym. Przede wszystkim produkt ten jest produkowany z czystych, specjalnie wyselekcjonowanych i suchych trocin drzew iglastych, więc nie zawiera substancji szkodliwych. Masz zatem pewność, że dobrze troszczysz się o nasze środowisko. Poza tym pellet Premium Selection jest opałem wysokokalorycznym, co czyni z niego ekonomiczny wybór, bo z jednej tony pelletu zyskasz jeszcze więcej ciepła. Warto także podkreślić, że omawiany produkt nie brudzi pomieszczeń w odróżnieniu od innych paliw stałych. Na koniec powiemy, że taki pellet w Oleśnicy kupisz na składzie węgla Ecocarbon w praktycznych, 15 kg workach. 

Dla niedowiarków przedstawiamy certyfikaty, które świadczą o najwyższym poziomie selekcji trocin użytych do produkcji oferowanego przez nas pelletu:

  • Certyfikat EN Plus A1 nr PL 303
  • Certyfikat EN Plus A1 nr PL 027
  • Certyfikat DIN Plus nr 7A229

Gorąco polecamy przyjrzeć się szczegółowym parametrom, oferowanego przez Ecocarbon w Oleśnicy pelletu.

Parametry:

  • wilgotność całkowita poniżej 10%
  • zawartość popiołu 0,5%-0,6%
  • wartość opałowa pow. 18,3 MJ/kg
  • średnica: 6 mm
Zadzwoń!